ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 13:30

Kaçan banka soyguncuları aranıyor

Kaçan banka soyguncuları aranıyor


İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir bankanın Özkanlar şubesinde meydana gelen silahlı soygunla ilgili olarak, çevrede bulunan güvenlik kameralarının görüntüleri incelemeye alındı. Banka personeli ifadelerine başvurulmak üzere emniyete götürülürken zanlıyı yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Mustafa Kemal Caddesi'ndeki şube, saat 10.00 sıralarında soyuldu. Başında kar maskesi olan zanlı, kırmızı eldivenlerle tuttuğu tabancayla güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Görevlinin elindeki silahı alarak vezneye yönelen zanlı, ilk belirlemeye göre 20 bin lira alıp kendisini bekleyen bir arabayla kaçarak izini kaybettirdi. Zanlının elinde oyunca silahla geldiği, o kırılınca güvenlik görevlisinin silahını alarak yanında götürdüğü iddia edildi. Zanlının silahının bir parçasını bankada düşürdüğünü ifade eden yetkililer, incelemede bunun oyuncak bir tabancaya ait olduğunun belirlendiğini dile getirdi. Güvenlik görevlisi, basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı. İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, olayla ilgili ayrıntılı soruşturmanın sürdüğünü belirtti. Polis, zanlıları yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

Bankanın yan tarafında bulunan apartmanda ikamet eden Tansu Lale, balkonda bulunduğu sırada koşuşturmayı farkettiğini belirterek şunları anlatt: "Ben balkonda sigara içerken iki bayan, koşarak kafeye girdi. Meğer soygunu haber vermek için polisin aranmasını istemişler. O sırada orta yaşlı biri telefonla konuşuyordu. Ben de şüphelendim, 'Neden bahçe içinde konuşuyor?' diye. O sırada malum şahıs, yani zanlı fırladı. Bahçedeki kişi de ortadan kayboldu. İnce. uzun boylu biriydi." 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER