ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 11:45

Kaçakçılık polisleri trafik polisi oldu


Bolu Emniyet Müdürlüğü'nde başlayan görev yeri değişikliği dalgasının ayrıntıları netleşmeye başladı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele konusunda uzmanlaşmış polis memurları trafik polisi oldu. Bolu Adliyesi’nde kaçakçılık dosyalarına bakan Cumhuriyet Savcısı’nın da görev yerinin değiştirildiği öğrenildi.

Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne Mustafa Kızılkaya’nın atanmasından sonra başlayan görev yeri değişikliği dalgasının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Şube müdürleri ile 120 polisin görev yerlerinin değiştirilmesinin ardından 20 polisin daha görev yeri değiştirilmişti.

Bolu Emniyeti'nde yaşanan ilk kıyımda daha önce Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevinden alınarak Spor Şube Müdürlüğü'ne getirilen Kubilay Akgün, Pasaport Şube Müdürlüğü'ne atanmıştı. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne ise Pasaport Şube Müdürü Cenk Akgün getirilmişti. Emniyetteki görev yeri değişikliği dalgası bununla da sınırlı kalmamış, aralarında başkomiser, komiser, komiser yardımcısı ve polislerin de bulunduğu 120 polisin görev yerleri değiştirilmişti. Yaşanan son gelişmelerden sonra ise 20 polisin daha görev yerinin değiştirildiği öğrenilmişti.

Bolu Emniyeti'ndeki kıyımın boyutları ise netleşmeye başladı. Çoğu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yapan uzmanlaşmış polis memurları trafik polisi ve çevik kuvvet polisi olarak göreve başladı. Bu alanlarda boşalan yerlere ise trafik polislerinin atandığı öğrenildi. Bolu Adliyesi’nde kaçakçılık dosyalarına bakan Cumhuriyet Savcısı’nın da görev yerinin değiştirildiği belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER