ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2012 Çarşamba 15:25

Kaçak imalathaneye baskın

Kaçak imalathaneye baskın


Adana'da tanınmış markaları taklit ederek üretim yaptığı belirlenen bir imalathaneye yapılan baskında piyasa değeri 155 bin lirayı bulan deterjan ele geçirildi. Jandarma ekipleri, deterjan içeriğinin yalnızca sanayi tuzu olduğunu belirledi. Sahte üretim yapan 2 kişi ise aranıyor.

Adana İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sahte deterjan üretimi yapıldığı ihbarı üzerine merkez Seyhan ilçesi Ova ve Uçak mahallelerindeki bir imalathane ile depoya baskın düzenledi. Baskında 4 adet ambalaj yapma makinası, yasadışı yollardan tanınmış markaları taklit etmek suretiyle üretilmiş piyasa değeri 155 bin lira olan 3 bin 908 litre sıvı, 182 kg. toz deterjan, 100 kg. sanayi tuzu, 6 bin 500 adet ambalaj kartonu ve 5 bin 240 adet tanınmış markalara ait ambalaj ürünü ele geçirildi.

Cumhuriyet savcılığınca "Marka ve patentlerin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında ele geçirilen malzemelere el konuldu. Jandarma ekipleri, sahte üretim yaptıkları belirlenen şüpheliler A.Ç. ve M.Ç.'yi ise arıyor.

Bu arada, sahte ürünlerin genellikle şehrin varoşlarındaki bakkallara pazarlanarak satıldığı ileri sürülüyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER