ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 12:20

Kaçak avcılar yavru karacaları annesiz bıraktı


Bolu'da annesi kaçak avcılar tarafından vurulduğu belirtilen ve bir vatandaş tarafından yol kenarında bulunan iki karaca yavrusu koruma altına alındı.
Mengen Yedigöller mevkinde ailesiyle birlikte dolaşırken iki karaca yavrusu bulun Abdullah Aksoy, karaca yavrularını 3 gün evde sütle besledikten ve veteriner kontrollerini yaptırdıktan sonra Bolu Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.
Karaca yavrularını bulduğunda durumlarının iyi olmadığını ifade eden Aksoy, "Annesini avcılar vurmuş. Anne karacanın bir avcı tarafından vurulduktan sonra götürüldüğünü görenler var. Yavrulardan bir tanesi erkek ve bu yavru bir çakalın ağzındaydı. Biz bu yavruyu yeğenimle birlikte kurtardık. Yavruları eve götürdük ve evde 3 gündür keçi sütüyle bakıyorduk. Veteriner bakımlarını yaptırdık. Yavrular ayaklanana kadar evde baktık ve fazla evcilleşmeden ormana bırakılması için yetkililere teslim ettik" diye konuştu.
Karaca yavrularını teslim alan Bolu Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, karacaların tedavilerinin ardından yeniden doğal hayata bırakılacağını bildirdiler.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER