ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 12:49

Kaçak akaryakıta tiner katıp satmışlar

Kaçak akaryakıta tiner katıp satmışlar


Adana'da bir petrol istasyonunda inceltilmiş akaryakıt ele geçirildi. Polis, 28 bin 880 kilogram akaryakıta el koyarken olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro ekipleri, son yıllarda artarak devam eden akaryakıt kaçakçılığına karşı yürüttüğü çalışmalarda, şehirde faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda çoğu tinerle inceltilen kaçak akaryakıt ele geçirdi. Polis, istasyonda, akaryakıta, ayrıca bitkisel yağ ve jet A1 maddesi de katıldığını belirledi. Kaçak, karışımlı akaryakıt satışı yaptıkları belirlenen petrol istasyonundaki menşei belli olmayan 28 bin 880 kilogram yakıta el konuldu.

Polis, istasyona kaçak akaryakıtın satılabilmesi amacıyla başka bir tank da yerleştirildiğini ortaya çıkardı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Akaryakıt kaçakçılığı, kamu düzenini doğrudan etkilediği gibi, devletin vergi gelirlerinde de ciddi anlamda kayba sebep olmaktadır. Kaçakçılığın kamu düzenini etkileyen boyutu içinde; organize suç örgütleri bu vasıtayla finansman sağlarken sektörde rekabet eşitsizliğine sebep olmaktadır."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER