ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 11:07

"Kabuğumuzu kırıp ihracatı artırmalıyız"

"Kabuğumuzu kırıp ihracatı artırmalıyız"


AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, işadamı ve sanayicilerin çabasıyla şehrin artık kabuğunu kırıp, ihracat eşiğini artırması gerektiğini söyledi.

    Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, beraberindeki AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır'a 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Demir, görevine tekrar seçilen Çakır'a hayırlı hizmetler yapmayı temenni etti. Burada ekonomiyi değerlendiren Demir, Samsun'daki işadamı ve sanayicilerin çabalarıyla ihracattaki eşiğin artması gerektiğinin altını çizdi.

    DAHA ÇOK ÜRETMELİYİZ

    Artık kabuğun kırılması gerektiğine dikkati çeken Demir, "İhracattaki eşiği aşmalıyız. Bunu Samsun'daki işadamı ve sanayicilerimiz gerçekleştirecek. Devlet olarak tüm alt yapı hazır. Yeni OSB'lere ihtiyaç doğuyor. Bunu da değerlendiriyoruz. Hep birlikte daha çok üreterek, Samsun'u hak ettiği konuma getirmeliyiz. Son olaylarla ekonomimiz biraz etkilendi. Bunu daha çok istihdam ve daha çok üretimle telafi etmeliyiz. Bunun için de herkese görev düşüyor. Hep birlikte elimizi taşın altına koymalı ve şehri Karadeniz'in ve Türkiye'nin incisi haline getirmeliyiz." dedi.

    TSO VE BORSA TEKNİK LİSE YAPMALI

    Milletvekili Demir, TSO ve Borsa'nın Samsun'a bir teknik lise yapması gerektiğine dikkati çeken Demir, bunun için elinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğunu belirterek, "Samsun TSO ve Ticaret Borsası'nın ismini taşıyan bir teknik lise yaparak, gençlerimizin daha donanımlı yetişmesine katkı verebilirsiniz. Bunun için ben buradayım, elimden geleni de yapmaya hazırım." dedi. Demir'in bu teklifine Çakır sıcak bakarak, yönetim kurulunda görüşüp, değerlendireceklerini söyledi.

    Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır da, Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çakır, teknik lise yapılmasıyla ilgili de görüşmeleri yapıp, somut bir adım atmayı düşündüklerini söyledi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER