ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 20:12

Kabine değişti. İşte yeni bakanlar

Kabine değişti. İşte yeni bakanlar

Kabinede beklenen revizyon bugün yaşandı. İşte giden ve gelen bakanlar...


Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bugün Çankaya Köşkü'ndeki olağan görüşmesine kabine değişikliği damgasını vurdu.

Erdoğan,  göreve getirilen yeni bakanları Gül'e sundu. İşte giden ve gelen bakanlar:

Eski İçişleri Bakanı: İdris Naim Şahin
Yeni İçişleri Bakanı: Muammer Güler (Biyografisi için tıklayın...)

Eski Milli Eğitim Bakanı: Ömer Dinçer
Yeni Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı (Biyografisi için tıklayın...)

Eski Kültür Bakanı: Ertuğrul Günay
Yeni Kültür Bakanı: Ömer Çelik (Biyografisi için tıklayın...)

Eski Sağlık Bakanı: Recep Akdağ
Yeni Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu (Biyografisi için tıklayın...)

İLK AÇIKLAMA MÜEZZİNOĞLU'DAN

Sağlık Bakanı olarak atanan Mehmet Müezzinoğlu, "Beklemiyordum. Sürpriz oldu. Hayallerimin yüzde 90'ı gerçekleşti. Rötüş yapacağım." demekle yetindi.

Buna göre, yeni Bakanlar Kurulu, şöyle şekillendi:

AK Parti iktidarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kurduğu kabenide görev yapan ve en uzun süre koltuğunu koruyan Sağlık Bakanı Recep Akdağ da bakanlık görevini Müezzinoğlu'na devredecek. Akdağ da bir süre önce yaptığı açıklamada "Bir defa partim bana nasıl bir görev verecek ona bakmam lazım. Bu aktif bir görev olursa onla devam ederiz değilse başka bir yol çizeriz. Bunların uzun zamanlı planlamasını doğrusu yapmadım, hiç yapmadım. Yapma alışkanlığım yok, bunu yapma zamanımız da yok. Yani siyaset bitse gider çoluğumuzla çocuğumuzla ticaret yaparız. Yapacak çok iş var" açıklamasını yapmıştı.

Kürt sorunuyla ilgili başlatılan yeni süreçte yaptığı bazı açıklamalar tepki çeken İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yerine de eski İstanbul Valisi, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler getirildi.

4+4+4 sürecinde komisyonu yürüttü Milli Eğitim Bakanlığı'na da kamuoyunda uzun süre tartışmalara neden olan milli eğitimde 4+4+4 geçişte gergin oturumları yöneten Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Nabi Avcı da Milli Eğitim Bakanlığı'na getirilmesi dikkat çekti.

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER