ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 17:37

K-9'lar gösteri yaptı


Türk Polis Teşkilatı’nın 167. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında eğitilmiş polis köpekleri K-9'lar gösteri yaptı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki gösteri beğeniyle izlendi. Polis köpekleri Bora, Reis ve Lady verilen emirleri harfiyen yerine getirirken, ortaya koydukları performansla suçlulara korku saldı.

    Yolda yürüyen bir vatandaşın sırtındaki çantayı kapkaççının alıp kaçmasının canlandırıldığı gösteride Macar rottweiler cinsi Reis’in kapkaççıyı yakalayarak polislere yardımcı oldu. Tüm emirleri harfiyen uygulayan köpek, izleyenlerden alkış aldı. Görevli polise mutlak itaat eden Reis isimli köpek, daha sonra yoldan geçen vatandaşı gasp eden bir suçluyu etkisiz hale getirerek izleyenleri büyüledi. Saldırganların kuru sıkı diye tabir ettiği silahla ateş etmesine rağmen, saldırganlardan korkamayan ve sadece görevine odaklanan Reis, büyük alkış aldı.

    Daha sonra sahneye çıkan K-9 diye tabir edilen Bora isimli eğitim köpeği, bankayı soymak isteyen vatandaşı etkisiz hale getirdi. Daha sonra bir işyerine gasp için giden bir suçluyu sadece bir komut ile etkisiz hale getiren Bora, hem sahibinden hem de izleyenlerden büyük alkış topladı. Banka soygunu ardından köpeklerin hırsızlara saldırması ve emniyet altına alması görenleri hayrete düşürdü. 2 arkadaş arasında çıkan kavgada polisin müdahale etmesinin ardından kavgalılardan birinin polise silah çekmesini gören köpeklerin bir anda saldırması nefes almadan izlendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER