ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 10:56

Jessica, platinle yürümeye başladı


Burdur'da otomobilin çarpması sonucu sağ arka bacağı kırılan ''Jessica'' isimli Golden cinsi köpek, bacağına takılan platin sayesinde yürümeye başladı.
    
Burdur Belediyesi veteriner hekimi Mete Gümen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir süre önce Gazi Caddesi'nde otomobilin çarptığı 2.5 yaşındaki Golden cinsi dişi köpeğin, ekipler tarafından belediyenin hayvan barınağına getirildiğini söyledi.
    
Barınakta yapılan incelemede köpeğin sağ arka bacağında kırık tespit edildiğini anlatan Gümen, ''Köpeğin kırılan bacağına Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde platin takıldı. Ameliyat başarıyla sonuçlandı. Şu anda çok sağlıklı ve çok neşeli. Platin takılmasaydı sağ arka bacağını kullanamayacaktı. Sürünerek beslenmeye ve yaşamaya çalışacaktı'' dedi.
    
Gümen, ''Jessica'' ismini verdikleri köpeği kısırlaştırdıklarını ifade ederek, ''Köpek kısırlaştırılmış, küpelenmiş ve bacağı da iyileşmiş vaziyette sahiplenmeyi bekliyor. İnşallah vatandaşlarımızdan ilgi görür. Zaten çok insancıl ve sevecen bir köpek, insanlara zarar vermiyor'' diye konuştu.
    
Barınakta şimdiye kadar kısırlaştırdıkları yaklaşık bin köpeği doğal ortamlarına bıraktıklarını anlatan Gümen, vatandaşların bu köpekleri sahiplenmelerini istedi.
    
Gümen, Burdur Belediyesi'nin sokak hayvanları konusunda titiz ve duyarlı davrandığını belirtti.
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER