ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 12:58

Jandarmadan silah kaçakçısına operasyon

Jandarmadan silah kaçakçısına operasyon


Adana’da yapılan operasyonda silah kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla yakalanan bir kişinin evinde, bir adet 7.62 mm çapında piyade tüfeği ele geçirildi. Jandarmanın yaptığı ikinci operasyonda ise birbirini tehdit eden iki kişi silahlarıyla birlikte yakalandı.

        İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Seyhan ilçesinde silah kaçakçılığı ve silahlı tehdit olayları ile ilgili alınan istihbarı bilgilerin üzerine operasyon düzenledi. Dikili beldesi Çınarlı Mahallesi’nde Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele timleri M.N.E. isimli şahsa ait ev ve müştemilatında yapılan aramada bir adet seri numarası bulunmayan 7.62 mm çapında piyade tüfeği, bu tüfeğe ait şarjör, 25 adet 7.62 mm çapında fişek ve silah üstü dürbün ele geçirildi. Şüpheli, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.

        Jandarma ekipleri, Yüreğir ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden S.M. ve S.G. isimli şahıslar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle sürekli silahla birbirlerini tehdit ettikleri ihbarının ardından harekete geçti. Ekiplerin, S.M.’nin evinde yapılan aramalarda silahlı tehdit olayında kullanıldığı değerlendirilen ruhsatlı tabanca, bu tabancaya ait 2 şarjör, 200 adet 9 mm çapında fişek, ruhsatlı av tüfeği ve 190 av tüfeği fişeği ele geçirildi. Diğer şüpheli D.G.’nin evinde yapılan aramada ise 2 ruhsatlı, 2 ruhsatsız olmak üzere 4 av tüfeği, bu tüfeklere ait 16 adet av tüfeği fişeği ile ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 88 fişek ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER