ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 15:22

Jandarma’dan kaçak sigara uyarısı

Jandarmadan kaçak sigara uyarısı


Elbistan Jandarma Garnizon Komutanlığı, yaptığı çalışma ile vatandaşları kaçak sigara kullanmamaları konusunda uyardı.

Elbistan Jandarma Garnizon Komutanlığı, kaçak sigara ile ilgili bir broşür hazırladı. Kaçak sigaraya verilen paranın teröre kaynak olarak kullanıldığını, hem sağlığa hem de ülke bütünlüğüne zarar verdiğini ifade edilen broşürler, halkın yoğun olarak kullandıkları mekanlara asıldı.
Köy garajlarına broşür asan İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, vatandaşları uyardı. Yazıcı, "Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı iie mücadelemiz sürüyor.Bu faaliyeti yapmaktaki amacımız halkımızı bilinçlendirmektir. Çünkü onları kazandığımız zaman kolluk olarak her türlü faaliyette başarılı olacağımıza inanıyoruz. Üst makamlar tarafından ilgili birimlere verilen bilgiler ışığında Türkiye’ye kaçak sigaranın ağırlıklı olarak K.lrak’tan giriş yaptığını görüyoruz. Güvenlik güçlerimizin operasyonları neticesinde elde etmiş olduğu sonuçlar, sigara kaçakçılığın terör örgütüyle bağlantılı olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor. Dolayısıyla terör örgütünün finansman kaynağının kurutulması, terörle mücadelenin başka bir parçasıdır." dedi.

Yazıcı, "Vatandaşlarımız hem sağlıkları için hem de terör örgütüne destek vermemek için kaçak sigara içmesinler. Her bir kaçak sigaranın ülkemize kurşun olarak geri döndüğünü kimse aklından çıkarmasın. Özellikle de kaçak sigara ucuz diye alıp içenler, yaptıkları bu eylemle teröre maddi kaynak aktardıklarını unutmasınlar. İşyeri açıp, vergi verip, istihdam sağlayan, ailesini geçindiren toplumun temel dinamikleri esnaflarımızın da kaçak sigaradan olumsuz etkilendiğini üzülerek görüyoruz. Güvenlik güçleri tarafından yakalanan kaçak sigara miktarında 2010 yılından itibaren önemli artışlar görülmektedir. 2009 yılında yakalanan kaçak sigara miktarı 10 milyon paket iken, 2011 yılının ilk 9 ayında 50 milyon pakete ulaşmıştır. Ülkemiz açısından büyük önem arz eden bu sorunun çözümü herkesin el ele vermesi ile mümkündür. Bundan sonra bizlerde kolluk kuvvetleri olarak bu noktada çalışmalarımıza titizlikle devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Halkın görebileceği mekanlara yerleştirilen uyarı broşürleri vatandaşlarında yoğun ilgisini çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER