ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 17:37

Jandarmadan bayram yolcularına "kuru üzüm" ikramı


Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, İzmir-Ankara yolunda durdurdukları araçlarda bulunanlara Salihli Ticaret Borsası tarafından hazırlanan bölgenin kuru üzümünü ikram etti.
Çökelek Köyü kavşağında kontrol noktası oluşturan İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri, güzergahta seyreden araçları durdurdu.
Jandarma görevlileri, sürücülere, bayram nedeniyle yoğunlaşan trafikte dikkatli seyretmeleri, kural ihlali yapmamaları ve uzun yolculuklarda belli aralıklarla mola verilmesi konusunda uyarılarda bulundu. Kontrol için durdurulduklanı sanarak evraklarını hazırlayan sürücüler ise, jandarmanın uyarıların ardından kendilerine Salihli Ticaret Borsası tarafından hazırlattırılan bölgenin "Sultaniye" cinsi paketlenmiş kuru üzümü ikram etmesiyle şaşkınlık yaşadı.
Salihli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Metin Şahin, bayram öncesi trafik yoğunluğuna dikkati çekmek amacıyla Salihli Ticaret Borsası'nın önerisiyle bu çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtti.
Yapılan denetimlerde araç sürücülerinin aşırı hız, emniyet kemeri, hatalı sollama konularına karşı sürüüclerin uyarıldığını belirten Şahin, şehirlerarası ulaşımda yoğunluk yaşanan trafikte kazaları en aza indirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ise yörenin en önemli ürünü olan kuru üzümü kamuoyuna daha iyi tanıtmayı amaçladıklarını ifade ederek şunları söyledi:
"Bayram trafiği yoğunluğunda sürücülerimizi dikkatli olmaya davet ederken, sultanlara layık görüldüğünden dolayı Sultaniye adını alan ilçemizin ve bölgemizin en önemli ürününü de ilçemizden geçen yolculara ikram ediyoruz. Üzümümüzün yurt dışında olduğu kadar yurt içinde de tüketimini artırmak istiyoruz. Salihli Ticaret Borsamız tarafından hazırlanan 100'er gramlık ambalajlardaki üzümler, bayram boyunca ilçemizden geçen sürücülerimize jandarmamız tarafından dağıtılacak."
Yapılan denetimlerde yüzlerce yolcu ve sürücüye, 100'er gramlık paketler halinde kuru üzüm ikram edildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER