ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 17:42

Jandarma, traktör sürücülerine ceza yerine reflektör verdi

Jandarma, traktör sürücülerine ceza yerine reflektör verdi


Yozgat İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri yaptıkları uygulamalarda ışıklandırması (reflektör) bulunmayan traktör sahiplerine ceza yerine reflektör dağıttı.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri ilde hasat döneminin başlamasıyla birlikte can ve mal kaybının yaşanmaması için yollarda denetimlerini artırdı. Ekipler, yaptıkları uygulamalarda durdurdukları traktörlerin römorklarında bulundurulması zorunlu olan üçgen reflektör işaretlerini kontrol ederek traktör sahiplerine reflektör dağıttı. Traktörle yapılan kazalarında genelde ışıklandırma eksikliğinden kaynaklandığını bildiren ekipler, "İlimizde hasat dönemi başlamasıyla denetimlerimizi artırdık. Bu dönemde özellikle traktör ve tarım iş makineleri yollarda yoğun olarak görülmektedir. Bu nedenle can ve mal kaybının yaşanmaması için tarım iş makinelerinin ışıklandırma donanımların tam olması gerekmektedir. Gece traktörle seyir halinde olan bir sürücü eğer römorkunda üçgen reflektör yoksa kazaya davetiye çıkartıyor demektir. Bu diğer tarım iş makineleri içinde geçerlidir. Amacımız kazaların olmamasını ve sürücülerimizin sağlıklı bir şekilde gidecekleri yere ulaşmasını sağlamaktır. Bu kapsamda bizde traktör römorkunda üçgen reflektörü olmayan vatandaşlarımıza bu reflektörden dağıtarak onları bilgilendiriyoruz. Bu tür uygulamalarımız ve denetimlerimiz haftada 7 gün 24 saat esasına göre devam edecek." diye konuştu.

Traktör sahipleri de uygulamadan son derece memnun kaldıklarını belirterek Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'na teşekkür etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER