ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2017 Perşembe 01:44

Jandarma teşkilatının 178. kuruluş yılı

Jandarma teşkilatının 178. kuruluş yılı

İstanbul İl Jardarma Komutanlığı tarafından kuruluş yıl dönümü nedeniyle iftar programı düzenlendi


Jandarma Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İstanbul İl Jardarma Komutanlığı tarafından iftar programı düzenlendi.

Balmumcu'daki İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirilen programa İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu, emekli Jandarma Tuğgenerali Veli Küçük, iş adamı Ali Ağaoğlu, sanatçı Tufan Kıraç, sunucu Müge Anlı, spiker Nazlı Çelik, İstanbul Haberleri Editörü Hüseyin Altınalan, medya kurum ve kuruluşlarının bölge müdürleri ve temsilcileri, basın mensupları, gaziler, şehit yakınları ve davetliler katıldı.

İlahi dinletisiyle başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Dua edilmesinin ardından ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlar açıldı.

- “Jandarma her zaman halkının yanında olmuştur"

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu, mübarek ramazan ayının akşamında birlikte iftar yapmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, "Bizleri onurlandırdınız. Bugün mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178’inci yıl dönümüdür. Jandarma, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla, başta terörle mücadele olmak üzere suç ve suçluyla mücadelenin gerektirdiği, personelin her koşulda görev yapabilecek şekilde fiziki ve mesleki bakımdan eğitilmesi, ihtiyaca cevap verecek kuvvetli bir yapının oluşturulması, modern araç ve silahların temin edilmesi konusunda kendisini sürekli olarak yenilemektedir. Her geçen gün daha profesyonelleşmektedir. Jandarma teşkilatı her zaman halkının yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi yetimi, yüksek fiziki ve moral gücüyle kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyetinin gücü ve teminatıdır.” diye konuştu.

- Kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödül verildi

Tuğgeneral Kurtoğlu’nun konuşmasının ardından Jandarmanın 178’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kompozisyon ve şiir dalında birinci olan öğrencilere Vali Şahin, ikinci olan öğrencilere Ordu Komutanı Orgeneral Avsever, üçüncü olan öğrencilere ise İBB Başkanı Topbaş ödüllerini verdi. Ödüllerin verilmesinin ardından Türk Kızılayı tarafından yürütülen kan bağışı kampanyalarına katkılarından dolayı Türk Kızılayı Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. İlhan Birinci tarafından Tuğgeneral Kurtoğlu’na plaket takdim edildi.

Program jandarmayı konu alan slayt gösterisinin ardından sona erdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER