ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 10:09

"Jandarma Teşkilatı halkımızın takdirini almıştır"


Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Jandarma Teşkilatı'nın, bölücü ve yıkıcı eylemlere karşı ülkenin bölünmez bütünlüğünün korunmasındaki etkin rolünden dolayı halkın takdirini aldığını söyledi.

Vali Orhan Düzgün, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yazılı açıklama yaptı. Düzgün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin gurur kaynağı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin önemli bir gücü konumundaki Jandarma Teşkilatı, sorumluluk alanının büyüklüğüne karşın kurulduğu günden bu yana üstlendiği tüm görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Jandarma Teşkilatı'nın bölücü ve yıkıcı eylemlere karşı bölünmez bütünlüğümüzün korunması, toplumun huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması için her yerde ve her koşulda gösterdiği çabalarla halkımızın takdirini kazanmıştır. Jandarma Teşkilatımızın önümüzdeki dönemde ve her dönemde köklü geçmişi, üstün görev anlayışı ve vatansever Mehmetçikleriyle bir güven unsuru olma konumunu sürdüreceğine inanıyorum.”

Jandarma Teşkilatı'nın 174’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlayan Düzgün, “Görevleri sırasında şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Jandarma Teşkilatı görevlilerine başarılar diliyorum.” şeklinde açıklamasını tamamladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER