ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 17:06

Jandarma operasyon yaptı, bir ton midye yakaladı


Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Gemlik İlçesi Marmara Denizi kıyı şeridinde midye avlayan kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda bir ton midye ele geçirildi.

Gemlik'te kaçak olarak avlanan ve bu midyelerin araçlar ile sevkinin yapıldığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçen Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri operasyon için harekete geçti. Operasyonda denizden çıkartılarak, 20 kiloluk çuvallanmış şekilde toplam bir ton midye ele geçirildi. Kaçak avlandıkları belirlenen kişiler, haklarında idari para cezası uygulanması için Gemlik İlçe Tarım Müdürlüğü'nden gelen görevlilere teslim edildi. Ele geçirilen bir ton midye doğal yaşadığı ortam olan denize döküldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Öte yandan Bursa İl Jandarma Komutanlığı'nca başta İznik’te konuşlu bulunan Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı olmak üzere Gemlik, Mudanya ve Karacabey İlçelerinde 2011 yılı içerisinde gerçekleştirdiği operasyonlarda yaklaşık 10 ton kaçak deniz ürünü, 2012 yılında ise yaklaşık olarak 12 ton kaçak deniz ürünü ele geçirildi. Yetkililer, Su Ürünleri Kanunu'nun uygulanması ile ilgili denetimlerin artarak devam edeceğini açıkladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER