ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 17:18

Jandarma, kaçakçılara geçit vermedi


Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Nurdağı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 19 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Nurdağı ilçesine bağlı İncegedik köyü mevkiinde A.Y. isimli şahsın kullandığı boş damperli kamyon ekipler tarafından şüphe üzerine durduruldu. A.Y.’nin davranışları ve çelişkili ifadeleri üzerine araç Nurdağı İlçe Jandarma Komutanlığı’na çekildi. Cumhuriyet savcısının talimatı ile yapılan detaylı aramada, damperli kasanın alt kısmında şasi üzerine yapılmış gizli bir bölme tespit edildi. Gizli bölmenin içerisinde de 19 bin 40 paket çeşitli markalara ait kaçak sigara ele geçirildi.

Burç Beldesi ve Kazıklı mevkiinde gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda ise kaçak malzeme taşıdığından şüphe edilen araçlar durduruldu ve yapılan kontrollerde sırasıyla 5 bin, 9 bin 500 ve 12 bin 850 paket olmak üzere toplam 27 bin 350 paket kaçak sigara ele geçirildi. 6 şüpheli ise yakalandı.

Öte yandan, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yılbaşından itibaren 198 kilogram esrar, 566 bin paket kaçak sigara, 41 ton kaçak akaryakıt, 20 ton kaçak çay ve binlerce muhtelif gümrük kaçağı eşya ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin piyasa değerinin ise yaklaşık 5 milyon lira olduğu değerlendiriliyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER