ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 18:10

Jandarma, boğulmalara karşı bilinçlendirecek

Jandarma, boğulmalara karşı bilinçlendirecek


 İstanbul İl Jandarma Komutanlığı özellikle yaz aylarında meydana gelen boğulma vakalarına karşı vatandaşları bilinçlendirme kararı aldı. İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği ‘Akıntıya Tutulma, Yaşama Tutun’ projesi yaklaşık 900 bin liraya mal oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi'nde düzenlenen 'Akıntıya Tutulma, Yaşama Tutun Çalıştayı'nın açılışına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da katıldı. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda projenin tanıtım filmi de izletildi. Çalıştayın açılışında konuşan Vali Mutlu, yaz aylarındaki artan boğulma vakalarına dikkat çekti.

Deniz kıyısındaki boğulmalardan söz eden Mutlu, “İnsanlarımız yoğun şekilde yaz aylarında serinleyebilmek ve haftasonunu keyifle geçirebilmek için ağırlıklı olarak Karadeniz sahillerine Şile’ye ve farklı plaj noktalarına gidiyorlar. Denizin hemen kıyısında çok da açığında da değil, kıyısında serinlemeye çalışıyorlar. Ama öyle vakalar biliyoruz ki denizin 10 metre ilerisinde hiç de boyu geçmemiş sularda bir anda yitirilen canlar haberlere yansıyor.” diye konuştu.

Doğanın karşısında bir şey yapılamadığını anlatan Mutlu, “Yaz aylarında gelen hep acı haberler içimizi burkuyor. İnşallah bugün toplumumuza karşı olan sorumluluğumuz ve bilgilendirme noktasında olmanın huzuru içindeyiz.” dedi.

Projenin bedelinin yaklaşık 900 bin lira olduğu ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edildiği öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER