ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 13:52

İzzet Er, Alişan Hızlı’yı ziyaret etti


Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Prof. Dr. İzzet Er, görevine başlaması vesilesi ile kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Almanya Alevi İslam Birliği (AAİB) Genel Başkanı Alişan Hızlı’ya iade-i ziyarette bulundu.

Prof. Dr. İzzet Er’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AAİB Genel Başkan Alişan Hızlı, “DİTİB teşkilatımız bize her konuda yardımcı olmuştur. Bugün de sizi aramızda görmekten duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

İhtiyaç duydukları her konuda, DİTİB’in yanlarında olduğunun altını çizen Hızlı, “Hoşgörü ve insana olan sevgimizle işlerimize sarılıyoruz. DİTİB geçen yıl hac konusunda bize çok yardımcı olmuştur, bu yıl da yardımlarını bekliyoruz. Bilgi bağlamında Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaynak olarak gösteriyoruz. Biz diğer inanç ve mezhebe mensup insanlarımızla barış içerisinde kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bu ziyaretinizi de yanımızda olduğunuzun ve dostluğumuzun bir nişanesi olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Farklılıkların zenginlik olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan DİTİB Genel Başkanı ise, “Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize her zaman yardımcı olmalıyız. Kur’an-ı Kerim’de Allah, insanların farklı görüşlerde, farklı düşüncelerde olabileceğini, bunun kendi varlığının ayetlerinden olduğunu belirtmiştir. Biz farklılıkları zenginlik olarak görüyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER