ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:35

İzzet Baysal'ın ölümünün 13. yılı


Bolulu hayırsever iş adamı İzzet Baysal, ölümünün 13. yılında anıt mezarında düzenlenen törenle anıldı.
     Kurduğu İzzet Baysal Vakfı aracılığıyla Türkiye'ye eğitim ve sağlık alanında yaklaşık 350 milyon lira değerinde 130 eser kazandıran, 5 Mart 2000'de hayatını kaybeden hayırsever iş adamı İzzet Baysal için Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) kampüsündeki anıt mezarında tören düzenlendi.
     Bolu Valisi İbrahim Özçimen, törende yaptığı konuşmada, İzzet Baysal'ın sevgi ve hizmet bayrağını insanlığın zirvesine taşıyarak topluma büyük mesajlar verdiğini belirterek, kendisinden devraldıkları bayrağı ebediyete kadar zirvelerde taşımanın ağır sorumluluğunu üstlendiklerini söyledi.
     İzzet Baysal'ın gerek davranışlarıyla gerekse hizmet ve icraatlarıyla Bolu'ya ve ülkesine olan görevini en üst düzeyde yerine getirdiğini, herkes için muhteşem bir model teşkil ettiğini vurgulayan Özçimen, duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:
     ''İzzet Baysal, Bolu ve Türkiye'ye sayısız eser bıraktı. Para kazanmaktan çok, 'nasıl hayır yaparım' düşüncesinde olan, ilimizin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısına büyük katkı sağlayan merhum İzzet Baysal, sayısız eserlerin mimarı olduğu kadar öğütleriyle ve ilkeleriyle de gönüllerimizdeki yerini daima muhafaza edecektir.''
     Konuşmaların ve İl Müftüsü Mehmet Şahin'in okuduğu duanın ardından, Baysal'ın anıt mezarına karanfil bırakıldı.
     Törene Bolu Valisi Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, vakfın mütevelli heyeti üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER