ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:24

İZSU Coğrafi Altyapı Bilgi Sistemi yenilenecek

İZSU Coğrafi Altyapı Bilgi Sistemi yenilenecek


İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2011 yılında Hollanda’da birincilik ödülü kazandığı bilgi sistemi projesini yeniliyor. 5 bin kilometrelik ağ içinde bulunan içme suyu, atık su ve yağmur suyu altyapısının bilgisayar ortamında yönetildiği sistem, yeni yatırımlarla çok daha hızlı ve verimli kullanılabilecek, da fazla zaman ve malzeme tasarrufu sağlanacak.

Bentley Uluslararası Yaratıcılık Ödülleri yarışmasında büyük ödüle lâyık görülen İZSU Coğrafi Altyapı Bilgi Sistemi (CABS) yenileniyor. Gelişen teknolojiyle birlikte yazılımı güncelleştirmek, kullanımını yaygınlaştırmak ve hızlandırmak amacıyla ihaleye çıkan İZSU, bu alanda yeni yatırım yapacak. Bir yıl boyunca devam edecek çalışma sonucunda hizmet kalitesi yükselecek.

CABS içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleriyle bunlara bağlı üstyapı tesislerinin (arıtma tesisi, depo, pompa v.s.) özellikleri ve sayısal bilgilerini içeriyor. Halen İZSU Genel Müdürlüğü’nün birçok biriminde proje, imalat ve işletme faaliyetlerinde faal olarak kullanılıyor. Planlama, inşaat, tamir, bakım ve onarım gibi işletme faaliyetleri, sistem sayesinde hızlı ve verimli yapılabiliyor. Kurum içi bilgi alışverişi kolaylaşırken veri tekrarları ve veriye ulaşım sıkıntıları çözülüyor. İmalat ve işletmede hızlı ve kaliteli hizmet sağlanıyor. Güncel verilere hızlı erişilebildiği için abone sorularına daha hızlı cevap verilebiliyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER