ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 14:51

İzmit’e dev otopark ve pazar yeri geliyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Kadıköy Mahallesi’nde yapacağı bin 76 araçlık 7 katlı kapalı otopark ve pazar yeri için ilk adımı atarak, tesisin yapım ihalesini gerçekleştirdi.

Artan nüfus ve araç sayısını da göz önünde bulunduran Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası arkasında yaptığı 3 bin 340 araçlık dev otoparkın ardından İzmit’te trafiği rahatlatacak ikinci büyük adımı da attı. Bu kapsamda 7 katlı otopark ve kapalı pazar inşa etmek için düğmeye bastı. Cumartesi ve Perşembe pazarlarının taşınması da planlanan dev tesisin yapımı için ihale gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen ihaleye 6 firma teklif verdi. En düşük teklif 23 milyon 250 bin lira ile Haldız İnşaat, en yüksek teklif ise 26 milyon 880 bin lira ile Nas İnşaat’tan geldi. İzmit Kadıköy Mahallesi’nde 58 bin 400 metrekare alana yapılacak olan katlı otopark bin 76 araç kapasiteli olacak. Vatandaş pazarını yaparken aracımı nereye park ederim diye düşünmeyecek. Böylece açık pazarlarda yaşanan trafik yoğunluğunun da önüne geçilmiş olacak.

HEM PAZAR HEM DE OTOPARK

Bodrum katında kamyon ve minibüsler için 140 taşıtlık otoparkın bulunacağı tesiste, 2.3,4 ve çatı katlarında ise 920 binek araçlık otopark yer alacak. 388 pazar alanının bulunacağı tesiste 8 adet ise balıkçılar için yer bulunacak. Ayrıca zemin katta bin 287 metrekare alanlık 3 işyeri de olacak. İhaleyi kazanan yüklenici firma işi 450 günde teslim edecek.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER