ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 22:58

'İzmir’in 2020 EXPO adaylığına en büyük katkıyı Türkçe Olimpiyatları verecektir'


Ege Balkan Sosyal, İktisadi ve Akademik İşbirliği Derneği (EBSİAD) Başkan Yardımcısı Recep Güneş, İzmir’in 2020 EXPO adaylığına en büyük katkıyı Türkçe Olimpiyatları kapsamında organize edilen Kültür Şöleni’nin vereceğini söyledi. Güneş, “Kültür Şöleni bütün dünya ülkelerinin o noktada oy vermelerini destekleyecektir.” diye konuştu.

11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nda Balkanlı öğrencilerin sahne aldığı etkinlikte plaket alan EBSİAD Başkan Yardımcısı Güneş, olimpiyatları ve İzmir’in EXPO adaylığını değerlendirdi. Güneş, olimpiyatlar sayesinde dünyada ikinci bir diriliş yaşandığını kaydederek şu ifadeleri kullandı:

"Dünyada ekilen tohumlarla artık girilen yerlerden çıkılmayacak. Çünkü sahabe efendilerimiz de o sevgi dili ile girmişlerdi her yere. Bugünde bu anlayış bütün bir dünyaya yayılıyor ve yeniden ikinci bir diriliş yaşanıyor. Her yönüyle çok güzel. Zannediyorum en büyük katkısı olacak şeylerden biri şu kültür şölenidir. Yani bütün dünya ülkelerinin o noktada oy vermelerini destekleyecektir. 2020’ye aday ülkeyiz. Şuan inanın. Bilin ki şu Türkçe Olimpiyatları’nın çok büyük katkısı olacaktır."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER