ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:23

İzmirgaz abonelerini uyardı


İzmirgaz, yaptığı yazılı açıklamayla yılın son çeyreğinde artan doğalgaz geçişleriyle birlikte yaşanabilecek muhtemel yoğunlukla ilgili uyarı yaptı. Kurallara uyulması halinde kısa sürede işlemlerin tamamlanarak doğalgaz kullanımına geçilebileceği belirtildi.

Açıklamada, doğalgaza geçişlerde eylül ve ekim aylarında başlayan talep artışının, kasım ve aralıkta daha da artarak devam edeceğine dikkat çekilerek, gerekli tedbirlerin alındığı belirtildi.
Müşterilerin, abonelik işlemlerinin ardından doğalgazı kullanma aşamasına kadar geçen sürede dikkat etmesi gereken noktalar şöyle sıralandı: "Abonelik işlemleri, dokuz ayrı bölgede bulunan abone merkezlerinde aynı gün yapılmaktadır. Tesisat dönüşümü için anlaşma yapılan firma mutlaka İzmirgaz’dan yetkili olmalı, yetkisiz firmalara dönüşüm yaptırılmamalı. İç tesisat firmalarınca bilgisayar ortamında gönderilen projeler, bilgi ya da teknik eksiklik yoksa iki iş günü içerisinde kayıtları yapılarak, firmanın onay bedelini ödemesinin ardından iki iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Eksik tespit edilen projelerse düzeltilmek üzere firmalara geri gönderilmektedir. Bilgisayar ortamında kontrol edilen projeler, elektronik olarak imzalanmaktadır. Bu sürede abonelik sözleşmesi imzalanarak güvence bedeli yatırılabilir. Firma tarafından onaylı projenin sigorta, dönüşüm sözleşmesi vb. evrakları sisteme yüklendiğinde, bilgiler dijital olarak arşivlenir. Bu sürecin ardından aboneye ait sayaç ve regülatör, aynı gün firmaya teslim edilir. İşlemleri eksiksiz tamamlanan abonelerin tesisat muayene randevuları, firmalar tarafından bilgisayar ortamında online olarak alınmaktadır. Başvurusu yapılan abonelerin gaz açma işlemi, en geç altı iş gününde yapılmaktadır."

Konutlarda tesisat işlemlerinin tamamlanmış olmasının doğalgaz kullanımı için yeterli olmayacağının belirtildiği açıklamada, “Doğalgazın bir an önce kullanılabilmesi için sözleşme yapılan firmanın ve abonenin imalat ve abonelik işlemleriyle ilgili yükümlülüklerini eksiksiz ve zamanında yerine getirmesi gerekmektedir” denildi. Açıklamada ayrıca, tüm süreçlerin www.izmirgaz.com.tr kurumsal web sitesinde online işlemler bölümünde Abone Referans No yazılarak takip edilebileceği ifade edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER