ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 15:13

İzmir'deki "kasten yaralama" davası


Karşıyaka ilçesinde 2 yıl önce trafikte yol verme tartışmasında hamile kadın doktoru yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan Cumhuriyet savcısı beraat etti.
İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya "kasten yaralamak" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istenen sanık M.S. ile tarafların avukatları katıldı.
Mahkeme savcısı daha önce verdiği mütalaayı tekrar ederek, sanığın beraatini talep etti.
Davacı Dr. Oya Özlem Eren Kutsoylu'nun avukatı Kurtuluş Kanat ise İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun müvekkiliyle ilgili verdiği raporda, "Kırık var. Bu kırık, çekme hareketiyle oluşmuş olabilir" denildiğini, bu raporun göz önünde bulundurulmasını ve sanığın cezalandırılmasını talep ettiklerini söyledi.
Tarafların son taleplerini dinleyen mahkeme heyeti, daha sonra kararını açıklayarak sanık M.S'nin beraatine karar verildiğini bildirdi.
Avukat Kanat, kararı temyiz edeceklerini söyledi.
İki yıl önce Karşıyaka'da meydana gelen olayda, yanında eşi ve kızı olan savcı M.S. ile yanında hamile karısı Oya Özlem Eren Kutsoylu bulunan Uğur Kutlusoy arasında, trafikte yol verme nedeniyle tartışma yaşanmıştı. Olay sonrası taraflar "tehdit", "hakaret" ve "kasten basit yaralama" iddialarıyla karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi olmuştu.
Karşıyaka Sulh Ceza Mahkemesi'nde şikayet üzerine açılan davada Uğur Kutlusoy ve karısı Oya Özlem Eren Kutsoylu "tehdit", "yaralama" ve "hakaret" suçlarından 2 bin 100 ile 2 bin 400 lira arasında değişen adli para cezasına çarptırılmış, M.S. hakkında ise olayla ilgili soruşturma kapsamında "kasten yaralama" suçlamasıyla İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER