ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 13:52

İzmir’de suç örgütü operasyonu


İzmir'de özellikle eğlence mekanları üzerinde baskı kuran ve yüksek faizlerle tefecilik yaptıkları belirlenen suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda suç örgütü üyesi 14 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 8’i adliyeye sevk edildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, adam kaçırma, zorla senet imzalatma, baskı kurarak işyeri ele geçirme gibi suçlara karışan S.B. liderliğindeki şebekeyi takibe aldı. Yaklaşık bir buçuk yıl süren araştırmaların ardından ekipler operasyon için harekete geçti. Bornova ve Bayraklı bölgesinde faaliyetlerini yürüten suç örgütünün, içkili eğlence yerlerinde baskı kurarak işyeri sahiplerini tehdit ederek yüksek faizlerle senet imzalattıkları belirlendi. Teknik takibin ardından ekipler, suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda suç örgütü üyesi 14 kişi gözaltına alındı. Örgüt lideri olduğu iddia edilen S.B.'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi daha önceden devam eden çalışmalar kapsamında yakalanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

SENETLER YÜZÜNDEN İNTİHAR ETTİ

Çete üyeleri faizle borç para alan bir kişiyi, iki farklı zamanda dağlık bir bölgeye kaçırarak silah zoruyla senet imzalattıkları, şahsın 80 bin lira ödemesine rağmen borcunu kapatamadığı ve intihar ettiği öğrenildi. Suç örgütünün örgüt lideri S.B.'nin yargılandığı davaya faaliyetlerini sürdürdüklerini kanıtlamak için kalabalık gittikleri tespit edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER