ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 12:27

İzmir'de radar tespit cihazı ele geçirildi


İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda, kaçak eşyalar ve ülkeye girişi yasak iki adet radar tespit cihazı ele geçirildi.

Ekipler, yaptıkları çalışmalarda iki kardeşin ortak işlettiği işyerlerinde kaçak sigara, elektronik eşya gibi ürünlerin satıldığını tespit etti. Basmane ve Mersinli semtlerindeki iki işyerine operasyon düzenlendi. Buralarda yapılan aramalarda gümrük kaçağı olarak yurda sokulduğu belirlenen bin 137 paket sigara, pipo tütünü, elektronik sigara, nargile tütünü, geciktirici sprey, kulaklık, adaptör, fare, mp3çalar, radyo, web kamerası vb. ile 301 adet korsan CD cinsi eşyalar ele geçirildi.

Başka bir operasyonda ise alışveriş siteleri üzerinden radar tespit cihazı sattığı iddia edilen kişiler takibe alındı. Yapılan çalışmada, Karayolları Trafik Kanunu'na göre ithalatı yasak olan ve radarları tespit etmeye yarayan iki adet cihaz ele geçirildi. Operasyonlar neticesinde 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanunu'na muhalefet suçundan A.O.A., A.Y.A. ve K.G. isimli zanlılar adliyeye sevk edildi. Zanlıların, benzer suçlardan kayıtları bulunduğu belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER