ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Eylül 2014 Pazartesi 21:21

İzmir'de korkutan yangın

İzmirde korkutan yangın

Bayraklı ilçesindeki bir alışveriş merkezi inşaatının üst katında çıkan yangına müdahale ediyor


Bayraklı'daki İzmir Adliyesi yanında yapımı süren rezidansın alışveriş merkezi bölümü inşaatının 7. katında akşam saatlerinde yangın çıktı.

Çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra İzmir ve Manisa'dan Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin de müdahale ettiği yangını söndürme çalışmalarını rüzgar olumsuz etkiledi.

Olay yerinde bulunan sağlık ekipleri, dumandan etkilenen bazı işçileri tedavi etti.

Yangının, kaynak sırasında kimyasal maddelerin tutuşması oradan da alevlerin inşaat kalıplarına sıçraması sonucu çıktığı iddia edildi.

Bu arada, yangın söndürme çalışmaları sırasında, inşaat işçilerinin kaldığı konteynerde görülen bir kişi, hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Yangın, yaklaşık 2,5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı

Bayraklı'daki İzmir Adliyesi yanında yapımı süren rezidansın alışveriş merkezi bölümü inşaatının 7. katında çıkan yangın, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir ve Manisa orman bölge müdürlüğü arazözlerinin de yer aldığı yaklaşık 20 itfaiye ekibinin çalışmasıyla kontrol altına alındı.

İtfaiye ekiplerinin suyunun yangını söndürmeye yetmemesi üzerine inşaatın yakınındaki dereden uzatılan borularla çekilen su söndürmede kullanıldı. Yaklaşık 2,5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangında, soğutma çalışması yapılıyor.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER