ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 14:27

İzmir'de kedisine bakamayan Kültürpark'a bırakıyor


İzmir'de büyük heveslerle satın alınan kedilerin birçoğu, Kültürpark'a bırakılıyor. Bu da yüzlerce kedinin ortada kalmasına sebep oluyor. Bu kedilere hayvanseverler sahip çıkıyor. Onlardan birisi de 66 yaşındaki Zeki Süren.

Emekli maaşını kedilerin bakımı için harcadığını belirten Süren, “Aylık yaklaşık bin lira harcama yapıyorum. Bakamadıkları yavruları, ekseri buraya ya da diğer parklara atıyorlar. Onların vicdanlarına kalmış. Çöp kutusuna bile atanlar var. Geçen günü gazetede de çıktı, paketlemiş çöp kutusuna naylon torbanın içinde atmışlar. Üç çocuk, bulup veterinere götürerek iyileştirdi. Ben yedi senedir yemek getiriyorum. Tavuklu makarna ve balık gibi yiyecekler yapıyorum. Emekli maaşım var, onu da bunlara harcıyorum. Kendim çalıştığım parayla da geçiniyorum.”d edi.

Yolda buldukları yavru bir kediyi Kültürpark'a bırakan bir vatandaş ise, “Yavru, iki gündür Tepecik tarafında duruyordu. Annesi olmadığı için tamamen ortadaydı. Biz de bu duruma kayıtsız kalmamak için buraya getirdik. Buraya sürekli hayırseverlerin yiyecek getirdiklerini bildiğimiz için belki kedinin yaşama şansı olur diye düşündük.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER