ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 10:25

İzmir’de Kars rüzgârı esti


İzmir'de Konak Belediyesi ile Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu (Ege Karsfed) tarafından, Kars Türkmen Kültür Şöleni düzenlendi. Halkapınar Spor Salonu’nda Kars türküleri ve halk oyunlarını Ege Bölgesi'ne taşıyan şölene Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Ege Karsfed Başkanı Tarkan Eledağ ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen Kars demokrat dernekleri başkanları katıldı.

Başkan Tartan, yaptığı açıklamada 16-17 Kasım tarihlerinde düzenleyecekleri ve Kars ilinin de yer alacağı "Türkiye’nin Renkleri" buluşmasını hatırlatarak, “Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin, İzmir’e yerleşen İzmirli oluyor. Getirdiği kültür zenginliğiyle, gelenekleriyle yeni bir renk de oluşuyor. Benim için Mardinlisi, Karslısı, Erzurumlusu, Çorumlusu, Karadenizlisi, hepsi eşit. Yerel yöneticinin görevi, vatandaşa eşit davranmaktır. Biz, ‘Önce insan’ diyoruz. Türkiye’nin renklerini İzmir’de sevgi, kardeşlik ve dayanışmayla biraraya getiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Eledağ da Tartan’a, ayrım yapmadan herkesi kucaklayan bir anlayışla hizmet verdiği için teşekkür ederek, “Kars ilimizin değerlerinin İzmirimiz'in değerleriyle buluşmasını ve kardeşçe yaşamasının onurlu birlikteliğini pekiştirmek amacıyla buluşuyoruz. Bizler Kars’ın kültürel hayatının, İzmirimiz'in yaşam değerleriyle birlikte yaşamasını istiyoruz.” dedi.

Şölende Kars’ın güzellikleri İzmir’e taşındı. Mahalli kıyafetleriyle halk oyunları ekipleri, özel gösterilerini sundu. Mahalli sanatçılar Nilüfer Sarıtaş, Oğuz Aksaç, Selam Geçer, Grup Yıldızım, Mahmut Işık, Erdem Şimşek ve Zeynep İlhan sahne aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER