ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 16:17

İzmir'de hırsızlık şebekesine yönelik operasyon


İzmir'de 53 ayrı hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.
İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, İzmir merkez ile Menemen ve Aliağa ilçeleri başta olmak üzere Aydın ve Kuşadası ilçesinde faaliyet gösterdiği iddia edilen hırsızlık şebekesini takibe aldı. Yaklaşık 7 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından dün sabaha karşı operasyon başlatan ekipler, 34 ayrı adrese baskın yaptı.
Aralarında özel harekat polislerinin de bulunduğu 600 polisin katıldığı operasyonlarda hırsızlık şebekesinin lideri olduğu iddia edilen B.C. (30) dahil 15 kişi gözaltına alındı.
Aynı suç örgütünün üyesi olduğu ileri sürülen V.Ç, A.D, G.K, A.H isimli şüphelilerin ise operasyondan bir gün önce karıştıkları bir suç nedeni ile gözaltına alındıkları ve çıkarıldıkları mehkemece tutuklandıkları öğrenildi.
- Cephanelik gibi
Operasyonda şebekenin elebaşı olduğu iddia edilen B.C'nin Buca ilçesinde sevgilisi olduğu belirtilen F.A'nın evinde yakalandığı öğrenildi. B.C'nin 12 ayrı suç kaydının bulunduğu, kesinleşmiş 8 yıl hapis cezası nedeniyle de arandığı belirtildi.
Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada 69 farklı malzeme ele geçirildi. Bu malzemeler içinde çok sayıda çalıntı eşyanın yanında M16 silah, bomba atar, M16 roket fişeği, 152 mermi, 2 kesme av tüfeği, bu silahlara ait fişek ve uyuşturucu maddenin bulunması dikkati çekti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER