ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 16:59

İzmir'de hırsızlık iddiası

Karabağlar ilçesinde genç bir çiftin evine giren hırsızların, çiftin düğünden kalan takılarıyla ev almak için biriktirdikleri paraları alıp kaçtıkları iddia edildi.


Yeşilyurt semti 9125/14 Sokaktaki Orhan-Sevgi Kütük çiftine ait evden, 10 bin lira ve 750 Avro ile 35 bin lira değerinde ziynet eşyasının çalındığı öne sürüldü.

Orhan Kütük, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2. katta kirada oturduklarını belirterek, "ev sahibi olmak" için birikim yaptıklarını, bu birikimlerinin hırsızlar tarafından çalındığını iddia ederek, şöyle konuştu:

"Düğünde takılan takıları ve biriktirdiğimiz parayı evimizin bir odası ile yatak odasında saklıyorduk.

Cumartesi sabah eve geldim. Üstümü değiştirdim.

Birkaç sokak aşağıda olan kayınvalidemlere gittim. Eşim akşam işten oraya geldi. Hep beraber yemek yedikten sonra çıktık.

Eve 22.40 sıralarında eve vardık.

Dağınıklıktan fark ettim. Balkondan girmişler. İkinci katta oturuyoruz, balkona nasıl tırmanmış? Yatak odasına girmiş. Yatak odasının kapısı kırılmış ve ziynet eşyalarını almış gitmiş. Tek hayalimiz biriktirdiğimiz paralarla ev almaktı. Ben bir gaz firmasında işçi olarak çalışıyorum. Yemeden, içmeden biriktirdiğimiz birikimimizin hepsi gitti. Şimdi ne yapacağız? İnşallah emniyet güçlerimiz bu olayın faillerini bulur ve kaybımızı telafi etme imkanı buluruz."

Orhan ve Sevgi Kütük çiftinin 19 Ağustos'ta evlendiği öğrenildi.

 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER