ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 14:52

İzmir'de Evka-5 Katlı Kavşağı açıldı


 İzmir Büyükşehir Belediyesi, Evka-5 Katlı Kavşağı'nı törenle açtı. Başkan Aziz Kocaoğlu, sadece Anadolu Caddesi’ndeki kesintisiz ulaşım yatırımları için 172 milyon lira harcadıklarını söyledi.

26 milyon liranın üzerinde kamulaştırma bedeli ödenen, yapım, asfaltlama, çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmaları ile birlikte toplam maliyeti 48 milyon lirayı bulan kavşağın açılışı, Başkan Kocaoğlu ve Çiğli ilçesi halkının katıldığı törenle yapıldı. Kocaoğlu, törende yaptığı konuşmada, “Anadolu Caddesi’nin 13 kilometrelik bölümünü tekrar düzenledik. Bunun yanında Çiğli Altgeçidi’ni, Harmandalı Altgeçidi’ni, dokuz tane asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üstgeçidini, iki tane katlı kavşağı hizmete soktuk.” dedi.

Kocaoğlu, törene katılan bazı vatandaşların, İZBAN hattı tarafından kesilen Küçük Çiğli’ye yaya geçidi yapılması yönündeki taleplerini ise şöyle cevapladı: "Burada üç tane altgeçidin projesi ve ihalesi yapıldı. Sonra TCDD tehlike gördüğü için ihaleyi iptal ettik. Şimdi çözüm arayışlarımız devam ediyor. Buranın sahibi TCDD; projede anlaşıp can ve mal güvenliğini sağlayarak beraber yapabiliyorsak altgeçit, yapamıyorsak asansörlü üstgeçit yapacağız.”

Açılış yapılan kavşak sayesinde Evka-5’ten gelen arabalar, Ata Sanayi Sitesi ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB)’ne, Anadolu Caddesi ve raylı sistemi kesmeden geçebiliyor. Yine Evka-5 ve İAOSB’den gelenler, Aliağa ve şehir merkezi istikametine Anadolu Caddesi’ni kesmeden geçebiliyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER