ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Şubat 2013 Cuma 21:45

İzmir'de doktor ve hemşireye saldırı


İzmir'in Buca ilçesinde bulunan bir sağlık ocağında görev yapan doktor ve hemşire, hasta ve hasta yakınının saldırısına uğradıkları iddiasıyla polise başvurarak şikayetçi oldu.

Buca İlçesi Gediz Mahallesi'nde bulunan 11 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde hemşire olarak görev yapan Ayşegül Zengin, rutin gebelik kontrolü için gelen S.A. (30) adlı bayanın saldırısına uğradığını iddia etti. İddialara göre, sağlık çalışanlarının şikayeti üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, S.A. adlı kadın ile eşi M.A.'yı gözaltına alarak Buca Polis Merkezi'ne götürdü.

İzmir Buca 11 No'lu Gediz Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Muharrem İdiz, gebelik izlemi için gelen kadın hastanın, kendisiyle ilgilenen hemşireye saldırdığını iddia ederek, ''Odaya girdiğimde hasta hemşirenin boğazına sarılmış vaziyetteydi. Ayırmaya kalktığımda bu sefer beni iterek, boğazıma yapıştı. Durumun ciddiyeti üzerine 155'i arayarak polise haber verdik. Bu sırada sanırım hastanın haber vermesi üzerine olay yerine eşi de gelerek olaya sonradan dahil oldu. Polislerin arasından bize saldırmaya kalktı. Polise giderek şikayetçi olduk.'' dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER