ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 10:11

İzmir'de çok sayıda gözaltı!

İzmirde çok sayıda gözaltı!

İzmir'de Gezi Parkı olaylarının birinci yılı nedeniyle düzenlenen gösterilerde 65 kişi gözaltına alındı.


İzmir'de Gezi Parkı olaylarının birinci yılı nedeniyle düzenlenen gösterilerde 65 kişi gözaltına alındı.

Gezi Parkı olaylarının birinci yılı nedeniyle Gündoğdu Meydanı'nda toplanarak Basmane Meydanı'na yürümek isteyen ve Talatpaşa Bulvarı'nı trafiğe kapatan gruplar, polisin müdahalesinin ardından dağıldı.

Müdahaleler sonrası 65 göstericinin polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınarak Kantar ve Alsancak polis merkezlerinde toplanan göstericiler, daha sonra kimlik tespitleri için Güvenlik Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Göstericilerin özellikle Alsancak bölgesinde elektrik aydınlatma direkleri, trafik levhaları ve çöp konteynerlerini devirdikleri, kaldırım taşlarını söktükleri, bankalara ve otomatik para çekme makineleri, kamu binaları ve bazı işyerlerine zarar verdikleri görüldü.

Bazı yolları trafiğe kaparak ulaşımı engelleyen göstericilerin, barikat oluşturmak için de yol kenarlarında park edilmiş otomobilleri yola doğru çevirdikleri gözlendi.
Bu arada, Cumhuriyet Bulvarı girişinde yola barikat kurup, ateş yakan grubun yanına park eden bir otomobildeki 2 kişi, otomobilin radyosundan göstericilere Kur'an-ı Kerim meali dinletti. Otomobilin 2 kapısını da açarak bir süre burada bekleyen gençler, çevreye verilen zarar nedeniyle protestoculara tepki gösterdi. Otomobile binen 2 kişi daha sonra buradan ayrıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER