ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 11:44

İzmir’de cinayet işledi, İstanbul’da teslim oldu


İzmir Karşıyaka'da, birlikte yaşadığı Hülya Aydın'ı bıçakla öldürdükten sonra cesedini elbise dolabına saklayıp İstanbul'a kaçan Abdulvahap İ., Bağcılar Asayiş Büro Amirliği’ne teslim oldu.

İzmir Karşıyaka’da geçtiğimiz Cuma günü yaşanan olayda; fırınlarda işçi olarak çalışan Abdulvahap İ., geçtiğimiz aylarda Hülya Aydın'ın kaldığı eve gitti. Şahıs, 1,5 ay burada kaldıktan sonra İstanbul'a geri döndü. Daha sonra kendisini telefonla arayan Hülya Aydın, Abdulvahap İ.'ye, “Çalıştığım halı yıkama fabrikasının ortağı S.Ş., beni taciz ediyor.” iddiasında bulundu. Bunun üzerine şahıs tekrar İzmir'e giderek tacizle ilgili şikayette bulundu. Bunun üzerine Hülya Aydın'a savcılık talimatıyla koruma verildi.

Geçtiğimiz Cuma günü ise Abdulvahap İ. ve Hülya Aydın arasında tartışma çıktı. Şahıs, tartışmanın büyümesi üzerine Hülya Aydın'ı bıçak öldürerek cesedini elbise dolabına gizledi. Abdulvahap İ., sabah hiçbir şey olmamış gibi eşinin iş yerine giderek kendisine ulaşamadığını söyledi. İzmir'den ayrılan zanlı, bir süre sonra İzmir polisini arayarak cinayeti itiraf etti. Abdulvahap İ., Bağcılar Asayiş Büro Amirliği’ne teslim oldu.

Emniyette verdiği ifadesinde zanlının, cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediğini söylediği öğrenildi. Abdulvahap İ'nin, “Bıçakladıktan sonra pişman oldum. Yarasını koli bandıyla kapatmaya çalıştım ama ölmüştü. Daha sonra polisi aradım ve İstanbul’da teslim oldum.” dediği belirtildi.

Zanlı, emniyetteki sorgusunun ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER