ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:20

İzmir’de 675 bin öğrenci karne aldı


İzmir'de 675 bin 962 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Bornova ilçesine bağlı Nihat Gündüz Ortaokulu ve Selçuk Yaşar Boyacılık Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nde düzenlenen törende, karne sevinci yaşandı. Karnelerini Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı'dan alan öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi.

Öğrencilere geleceğe dair nasihatlerde bulunan Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, kırık not gelebileceğini bu konuda velilerin daha anlayışlı, öğrencilerin ise daha gayretli olmalarını istedi.

Öğrencilerin yaz tatilini nasıl geçirmeleri yönünde tüyolar veren Vefa Bardakçı ise, "Eksiklikleri olan öğrencilerimiz yaz döneminden itibaren kitap okuyarak, boş zamanlarında mutlaka bir takım araştırmalar yaparak ilgi duydukları özellikle yetenekleri varsa o yeteneklerini geliştirmeye dönük etkinlikler yaparak değerlendirmesi gerekiyor."

Bir gazetecinin, 4+4+4 sistemi öğretim yılı içinde İzmir'de nasıl geçtiğini sorması üzerine açıklama yapan Bardakcı, "4+4+4 konusunda İzmir'de hiçbir sorun yaşanmadı. Gayet güzel geçti planlandığı şekilde geçti. Ufak tefek belki eksiklikler olsa da, biz bu yaz döneminde yine onlarla ilgili çalışmalar yapıp, tedbirler alacağız. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren bu geçiş süreciyle ilgili hiçbir sıkıntı hiçbir sorun kalmayacak. Ben çok başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdiğimize inanıyorum." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER