ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:22

İzmir'de 40 bin ünite kan bağışlandı

İzmirde 40 bin ünite kan bağışlandı


İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne altı yıldır düzenli gelen ve kurum personeli tarafından yılda üç defa yapılan kan bağışlarını kabul eden Türk Kızılayı Ege Kan Merkezi İzmir Şubesi yetkilileri, İzmir'in Türkiye'de en fazla kan bağışında bulunan il olduğunu söyledi. 2013 Ocak-Mayıs arasında toplam 40 bin ünite bağış yapıldığını söyleyen şube yetkilisi Dr. Barış Dolaş, İzmir'deki yıllık hedefleri olan 120 bin üniteyi rahatlıkla aşacaklarını kaydetti. Dr. Dolaş, kan bağışında 15 bölge kan merkezinden İzmir'in yer aldığı Ege Bölgesi'nin 268 bin 750 üniteyle geçen yıl birinci olduğunu belirtti.

Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarından büyük destek gördüklerini belirten Barış Dolaş, altı yıldır İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nün işçisinden en tepedeki müdürüne kadar adeta birbirleriyle yarışırcasına kan bağışında bulunduklarını, ünite sayısının bin 500'ü bulduğunu söyledi. Sadece 2013 yılı başından bugüne kadar müdürlüğün 400 ünite kan bağışladığını kaydetti.

Kurum adına ilk bağışı yapan İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın ise kanın acil değil, devamlı bir ihtiyaç olduğunu söyledi. En ufak bir talimat bile vermeden gelip gönüllü olarak kan bağışında bulunan personeline de teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER