ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 17:18

İzmir'de 1. Kordon trafiğe açılıyor

İzmirde 1. Kordon trafiğe açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılmasıyla ilgili uygulamanın sürdürülüp sürdürülmemesi kararını, orada yaşayan İzmirlilerle birlikte verecek.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılmasıyla ilgili uygulamanın sürdürülüp sürdürülmemesi kararını, orada yaşayan İzmirlilerle birlikte vermek için düzenlediği anketi sonuçlandırdı. Anket sonucuna göre mevcut durumdan memnun olanların sayısı 456, memnun olmayanların ise 497 olarak çıktı. Bu sonuç üzerine belediye, 1 Kasım 2012 tarihinden itibaren Kordon’u araç trafiğine yeniden açıyor.

Kordon sakinlerine dağıtılan anket formlarında, “Kordon’un yayalaştırılmasından memnun musunuz?”, “Kordon’un trafiğe kapalı olduğu saat aralığından (12.00-03.00) memnun musunuz?” ve “Sizce Kordon, hangi saatler arasında trafiğe kapatılmalı?” soruları da bulunuyordu. Son bölümde ise beklenti ve öneriler alındı. Halk arasında Kordonboyu olarak bilinen Atatürk Caddesi'ndeki bin 95 konut ve işyerinde yapılan anketin dağıtıldığı kişilerden 142'si görüş belirtmedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER