ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 15:42

İzmir Ticaret Odası’nda seçim heyecanı


İzmir Ticaret Odası (İZTO)’nda seçim heyecanı yaşanıyor. Toplam 75 bin kayıtlı üyenin oy kullanabileceği seçimde mevcut Başkan Ekrem Demirtaş'ın listeleri, Necip Nasır, Metin Aztekin ve Salih Özçifci’nin listeleriyle yarışacak. Halkapınar Spor Salonu'ndaki seçime yoğun ilgi olması dikkat çekerken zaman zaman gerginlik ve sözlü kavgalar yaşanıyor. Güvenlik önlemlerinin en üst seviyede uygulandığı girişlerde izdiham had safhada.

İZTO'nun meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimleri, Halkapınar Spor Salonu'nda sabah saatlerinde başladı. Toplam 46 bin oda üyesinin oy kullanmasını beklendiği seçimlerde adaylar, 76 komiteye girebilmek için yarışacak. Askıdaki üye konusunda en fazla tartışmanın yaşandığı İZTO seçiminde adaylar, 175 meclis üyesi arasına girmek için çabalayacak. Yaklaşık 230 listenin yarıştığı seçimlerde Demirtaş turkuaz rengi seçerken Nasır krem, Ortak Akıl Grubu'nun takım kaptanı Özçifçi ise turuncuyu tercih etti.

Oy kullanmaya gelen ilk isimlerden birisi, 67. Komite'den meclise girmek isteyen Necip Nasır oldu. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş ise 13. Komite'de oy kullandı. Salih Özçifçi, saat 11.00'de geldi. Meclis üyelerinin belirlenmesinin ardında 11 Mayıs 2013 günü de yönetim kurulu ve meclis başkanlığı seçimleri yapılacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER