ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 17:47

"İzmir tarımda büyük gelişme gösterdi"

"İzmir tarımda büyük gelişme gösterdi"


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İzmir’in son yıllarda gerek meyve sebze gerek endüstri bitkileri, hububat ve hayvancılık alanında büyük gelişme gösterdiğini söyledi. Eker, Diyarbakır’dan İzmir'e atanan Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi. Ziyarette AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay ve AK Parti İl Başkanı Cihat Akay da hazır bulundu.

Bakan Eker, burada yaptığı konuşmada Vali Toprak’ın üç sene önce Diyarbakır’a atandığını, orada da başarılı bir görev sürecinin ardından İzmir’e tayin olduğunu söyledi. Kendisine başarı dilemek, ayrıca bakanlığı ve sektörle ilgili gelişmeleri izlemek ve yapacakları bazı çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere ziyaret ettiğini belirterek, “İzmir, malum tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’nin çok önemli potansiyele sahip illerinden birisi. Gerek hayvan varlığı gerek hayvansal üretim yönünden projeleri takip etmek suretiyle bilgi edinmek için geldim. Ayrıca sayın valimize göreve yeni başlamış olması hasebiyle başarılar diliyorum.” dedi.

Vali Toprak da Bakan Eker’e teşekkür ederek, kendilerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Eker, daha sonra Toprak ile makamında bir süre görüştükten sonra valilikten ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER