ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 21:13

‘İzmir halkının hizmet alması için büyükşehirde acil değişikliğe ihtiyaç var’

İzmir halkının hizmet alması için büyükşehirde acil değişikliğe ihtiyaç var


Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir’in daha iyi hizmet alması için yerel yönetimde acilen değişikliğe ihtiyaç olduğunu söyledi. İzmir’i daha ileri taşıyacak yöneticilerin göreve gelmesi gerektiğini vurgulayan Günay, “Siyaseten değil, ama hizmet açısından, İzmir halkı için büyükşehirde acilen yönetim değişikliğine ihtiyaç var. Siyaseten İzmir’i kazanmak gibi bir derdimiz yok. İzmir’in hizmette hak ettiği yere gelmesi gibi bir derdimiz var. Yoksa Türkiye’de 81 ilin yarısından fazlasını kazanan bir partiyiz.” dedi.

Günay, Cihan Haber Ajansı'nı (Cihan) ziyaretinde yerel seçimlere yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakanlık yaptığı dönemde İzmir’e gelemediğini ifade eden Ertuğrul Günay, artık eskisi kadar yoğun olmadığını, dolayısıyla bundan sonra sık sık İzmir’e geleceğini söyledi. Büyükşehir’e adaylığıyla ilgili de konuşan Günay, şöyle devam etti: “Adaylık konusunda ismimin öne çıkması gayreti içinde değilim. Burada teşkilatımız var. İzmir kamuoyu var. Genel merkezimizle bir değerlendireme yapacağız ve İzmir’i bu sefer hizmet yapacak erlere teslim etmek istiyoruz. Bunun için herkes üzerine düşeni yapacak. Ben de İzmir milletvekiliyim. 5,5 sene de bakanlık yaptım. Bu birikimlerimle arkadaşlarıma yardımcı olacağım. Bu konuda ne bir talebim ne bir beklentim ne de bir hazırlığım var. Ama İzmir’in hizmet erleri tarafından kazanılması için her türlü katkıyı yapmaya hazırım. Bunun için de, bundan sonra daha fazla İzmir’e geleceğim.”

İzmir’in büyük bir potansiyel taşıdığını, son zamanlarda bu potansiyeli tam olarak yansıtamadığını dile getiren Günay, “İzmir başta altyapı, kentsel gelişim olmak üzere birçok açıdan olması gereken yerin gerisinde kalıyor. Bunu sadece biz değil, sokaktaki insanlar da böyle görüyor.” dedi. Seçim stratejisini İzmir’in daha iyi hizmet alması üzerine kuracaklarını anlatan Günay, “Biz millete hizmet etmek istiyoruz. Bu kapsamda kim önümüze doğru bir proje getirirse onun arkasındaki siyasi kimliğe bakmamışızdır. Bölge için şehir için yararlıysa ona destek verdik. Şimdiye kadar çok fazla proje getirmediler. Getirilenlerin de arkasında durmadılar.” diye konuştu.

Kamuoyunda İzmir’in projelerini hükümetin engellediği gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen Günay, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bunun somut örnekleri yok. Ne benim ne de Binali beyin, İzmir’den gelen bir projeyi bir dakika geciktirmemiz söz konusu olmamıştır. Sayın Başbakanımız da bir toplantı vesilesiyle söyledi. Başka illerde yapılan kesintiler İzmir’de yapılmıyor. İzmir’e özel kolaylıklar gösteriliyor. İzmir’e özel bir kasıt söz konusu olamaz.” İzmir’in hak ettiği yere taşınması için ideolojik belediyecilik değil, hizmet belediyeciliğinin yapılması gerektiğini vurgulayan Günay, “Adayımızı teşkilatımızın değerlendirmesi, sokağın kanaati, medyanın yaptığı analizler ve genel merkezimizin takdiri çerçevesinde belirleyeceğiz. Seçim kampanyasında da İzmir’in hizmet erleri tarafından yönetilmesini çerçevesine elimden her geleni yapacağım.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER