ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 11:30

İzmir Büyükşehir’den 25 bin aileye yardım


 İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 25 bin aileye Ramazan öncesinde erzak paketi dağıtmaya başladı. 21 ilçeyi kapsayacak dağıtımlara Buca bölgesinden başlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileleri unutmuyor. Dini bayramlar öncesinde ekonomik gelir düzeyi iyi olmayan ailelere yardım yapan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da Ramazan öncesinde yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, şehit aileleri ve gaziler ile dar gelirli olduğu tespit edilen 25 bin aileye erzak paketi dağıtmaya başladı. Belediyeye bağlı ekiplerce ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilen gıda paketlerinde temel gıda maddeleri bulunuyor. Gıda paketleri, birinci kalite ürünlerden, gıda mühendisleri denetiminde ve üniversiteden analiz raporu alınarak hazırlandı.

Ramazan ve Kurban Bayramı’nda da her yıl olduğu gibi bu yıl da nakdi yardımın yapılacağını hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Maddi sıkıntı içinde olan vatandaşlarımıza İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde katkı koymaya, destek olmaya çalışıyoruz. Gerek nakdi ödemeleri gerek erzak dağıtımını izdihamların önüne geçmek amacıyla çok düzenli bir çalışmayla gerçekleştiriyoruz. 21 ilçeyi kapsayacak dağıtımlara Buca bölgesinden başlandı.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER