ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 17:28

İzinsiz hayvan barınaklarına geçit yok


Samsun İlkadım Belediyesi ve Büyükşehir Zabıta ekipleri kentin yaşam merkezlerinin yakınında, işlek yol ve caddeler üzerinde izinsiz olarak adaklık koyun satışı yapanlara denetim yaptı.

İlçe merkezindeki Kıranköy, Barış Bulvarı ve Mehmet Aydın Araştırma Hastanesi yolunu mesken haline getiren barınaklarda adaklık koyun satış yapanlara yönelik şok denetim gerçekleştiren İlkadım ve Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri kaçak kesim yapan Sezgin Allıtaş’a müdahale etti. Adaklık olsa dahi izinsiz kesim yapılamayacağını alınan belediye encümen kararı ile birlikte Sezgin Allıtaş’a bildiren zabıta ekipleri izinsiz kesimi yapılan küçük baş hayvanlara da el koydu. Çevreye kötü görüntü veren hayvan barınaklarını yıkan ekipler 3285 Sayılı Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Kanunu maddesinden ceza işlem uyguladı.

Şehir merkezinde hem çevreyi kirletirken hem de trafiği tehlikeye sokan ahır tarzı yapıların alınan Belediye encümen kararı ile yıkılacağını anlatan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, "Halkın sağlığını tehdit eden, görüntü ve çevre kirliliğine yol açan,harabeye dönmüş küçükbaş hayvan barınaklarını tespit edip yıkıyoruz. Şehrin göbeğinde, mahalle aralıklarında kaçak hayvan ticareti yapanlara yönelik denetimlerimizde Büyükşehir Belediye zabıta ekipleri ile organize olarak devam ettireceğiz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER