ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 17:28

İzciler, 5 günlük kampın ardından yemin etti


Güneydoğulu izci çocuklar Şanlıurfa Atatürk Ormanı'nda 5 günlük kampın ardından vatan ve millete faydalı birey olma adına yemin etti. 120 izcinin katıldığı kampta, izcilik bilinci güçlendirildi. Kampa bölgenin 6 ilinden katılım oldu.

        Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile Şanlıurfa Coşanlar İzcilik Kulübü'nün organizasyonunda Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa ve Malatyalı çocuk izciler, Şanlıurfa Atatürk Ormanı’nda 5 günlük kamp yaptı. Türkiye İzcilik Federasyonu yetkililerinin de katıldığı izcilik kampına katılan 120 öğrenciye 34 izci lider eşlik etti. Büyük bir kısmı ormanda geçirilen kampın bazı bölümleri Şanlıurfa Fen Lisesi'nde gerçekleştirildi.

        Coşanlar İzcilik Kulübü'nün yürüttüğü ‘Şanlıurfa İzcilikle Tanışıyor Projesi' kapsamında kampa katılan öğrenciler, yemin törenine katıldı. Velilerin de katıldığı yemin töreninde izciler vatan ve milletine bağlı faydalı fertler olma adına yemin etti. Guruplar halinde ellerini bayrağa koyarak yüksek sesle ant içen izciler, çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Dönem içerisinde yapılan çeşitli müsabakalarda derece yapan izcilerin ödül aldığı törenle ilgili konuşan Karaköprü İzci kulübü Lideri İbrahim Göktepeli, kamplarda çocukları bilinçlendirdiklerini kaydetti. 5 günlük dolu dolu bir program yaptıklarını anlatan Göktepeli, izcilik kampını çeşitli konferans ve bilgilendirme faaliyetleri ile süslediklerini ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER