ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 19:13

"İyi Tarım Uygulaması" geleceğin çiftçilerine anlatıldı

"İyi Tarım Uygulaması" geleceğin çiftçilerine anlatıldı


Gıda Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü “İyi Tarım Uygulamaları” kapsamında örnek çiftçi yetiştirmek gayesi ile ilköğretim öğrencilerine yönelik eğitim çalışması başlattı.

İyi Tarım Uygulamaları Uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Aysel Altay tarafından Kavak İlçesi Atatürk YİBO ve Çakallı İlköğretim Okulları'ndaki 6-7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik bilinçlendirme eğitimi verildi.

Konuyla ilgi bilgi veren Aysel Atalay, “Söz konusu eğitim sayesinde; hedef kitle olan gençlere sağlıklı gıda üretimi ve tüketiminin tek yolunun ‘İyi Tarım Uygulamaları’ olduğu anlatılarak, iyi tarımın gerek kaliteli, verimli bir tarımsal üretim ve gerekse de güvenli gıda tüketimi açısından oldukça önem arz ettiği, çiftlikten sofraya kadar uzanan bütün üretim ile pazarlama aşamalarını kapsadığı, İTU sertifikasının da ürünün markası niteliğinde olduğu ve bu sayede üreticilerimizin kazancının ve rekabet gücünün artması yanında tüketicilerin de sağlığının korunmuş olacağı gibi bilgiler aktarıldı.” dedi.

Soru-cevap şeklinde devam eden toplantıya gençlerin katılım ve ilgililerinin oldukça yüksek olmasının kendilerini sevindirdiğini hatırlatan Altay, çocuklara İTU logolu şapkalar hediye edilmesiyle son bulduğunu kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER