ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 18:22

İvazpaşa’ya ulaşım kolaylaşacak


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşıma nefes aldıracak en önemli projelerinden biri olan Maksem- Mollafenari- İvazpaşa arasında açılacak 10 metrelik imar yolu çalışmaları başladı. Molla Fenari Mahallesi'nde düzenlenen yıkım törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa milletvekilleri Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Genel Sekreter yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın'la birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

        Maksem-Mollafenari-İvazpaşa arasında açılacak 10 metrelik imar yolu çalışmalarının Molla Fenari Mahallesi sınırlarında kalan bir binanın yıkılmasıyla başladığını belirten Başkan Altepe, 36 binadan 24'ü ile uzlaşma sağlandığını söyledi.

        Kalan 12 binanın sahipleriyle görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Altepe, kısa sürede sonuç almayı hedeflediklerini belirtti. Yol güzergâhında vatandaşlarla sohbet eden Altepe, “Şu anda 10 metrelik yol güzergâhında bulunan hane sahiplerinin yüzde 80´iyle anlaştık. Hem arsa parası, hem bina bedeli ödeyerek, kimseyi mağdur etmeden uzlaşmacı bir tutumla bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. 24 bina için 2 milyon 600 bin TL kamulaştırma bedeli ödedik." dedi.

        Bursa'nın tarihi yerlerinden biri olan İvazpaşa, Maksem ve Molla Fenari mahallelerini direkt olarak Molla Fenari Türbesi'ne, Üftade Tekkesi'ne ve Üçkuzular'a bağlayacak 10 metrelik yolu açmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Altepe, "En zor olanı yapıyoruz ve Bursa'yı yıkarak güzelleştiriyoruz. Tarihi mekanları insanlarımızın kolayca ulaşabileceği konuma getiriyoruz." diye konuştu.

        Başkan Altepe, kent içi trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak olan Maksem-Mollafenari-İvazpaşa 10 metrelik imar yolunun aynı zamanda bölgeye de büyük değer katacağını vurguladı. Altepe, geriye kalan 12 binadan 4'ü ile uzlaşma sağlanamadığını, 8 binayla ilgili de yer tespit işlemlerinin sürdüğünü kaydetti.

        AYDIN: HİZMETLERDE İNSANIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAYI İLKE EDİNDİK

        AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise iktidar partisi olarak yaptıkları hizmetlerde insanı hedef aldıklarını, insanların işlerini ve hayatlarını kolaylaştırmayı kendilerine ilke edindiklerini ifade etti. Aydın, Maksem-Mollafenari-İvazpaşa arasında açılacak 10 metrelik imar yolunun Bursa halkının manevi dinamikleriyle buluşmasını sağlayacağını dile getirdi.

        AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de bundan 12–13 yıl önce bir köprülü kavşağın 3.5 senede yapılabildiğini hatırlattı. Bugün ise belediyelerin açılış için tarih ve saat verdiğini, yatırımların aylarla ölçülen sınırlarda yapıldığını kaydeden Şahin, "Tüm bunlar Başbakanımızın başlattığı yeni belediyecilik anlayışı sayesinde başladı. Şükürler olsun ki bugün, biz o öğretiler çerçevesinde manevi büyüklerimiz olan şahsiyetlere, onların torunlarına hizmet eder hale geldik. Bundan büyük keyif alıyoruz ve gurur duyuyoruz. İnşallah bundan böyle de bu durum artarak devam eder." dedi.

            DÜNDAR: YOL, İNANÇ TURİZMİ AÇISINDAN ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA
                    
        Osmangazi Belediye Başkan Mustafa Dündar da Maksem-Mollafenari-İvazpaşa 10 metrelik imar yolunun özellikle inanç turizmi açısından çok güzel bir çalışma olduğunu dile getirdi.

        Molla Fenari Mahallesi Pazar Alanı'na gelen bir kişinin yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla çok rahat bir şekilde Üçkuzular'a, oradan da yine aynı rahatlıkta Üftade Tekkesi'ne geçebileceğini kaydeden Dündar, "Bölge inanç turizmi açısından çok önemli bir bölge. Hemen arkamızda Somunca Baba'nın fırını ve çilehanesi, onun üstünde Üçkuzular, onun ötesinde de Üftade Hazretleri'nin türbesi bulunuyor. Yerli turistler, özellikle ulaşım sıkıntısı nedeniyle Bursa'nın manevi değerleri olan bu mekânlara gelmekte zorlanıyordu. Bu noktada Büyükşehir Belediyemiz ve Osmangazi Belediyesi üzerine düşeni yaptı ve yaşanan sıkıntıların giderilmesi hedefiyle 10 metrelik yol genişletme çalışmalarını başlattı." şeklinde konuştu.

        Molla Fenari Mahallesi Muhtarı Şaban Çiçek de yaptıkları hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür etti. Konuşmaların ardından yol güzergâhında bulunan ilk binanın yıkımı yapıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER