ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 17:33

İTÜ'de ODTÜ gerginliği


İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı. Yaptığı açıklama nedeniyle rektöre tepki gösteren öğrenciler zorla rektörlük binasına girmeye çalıştı.

İTÜ rektörünün ODTÜ'deki olaylarla ilgili yapılan ortak açıklamaya imza atmasına tepki gösteren bir grup öğrenci, üniversitenin Maslak Kampusü'nde toplandı. Slogan atarak yürüyen yaklaşık 300 öğrenci, rektörlük binası önüne geldi. Öğrenci grubunun önünde yer alan 20 kişilik bir öğrenci grubu içeri girmek istedi. Rektörlük girişinde bariyer oluşturan güvenlik görevlileri öğrencilerin girişi izin vermedi. Grup ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Bu sırada yürüyüşe katılan öğrencilerin büyük bir kısmı kapıyı tekmeleyen ve duvarlara vuran öndeki gruba tepki gösterip rektörlük önünden ayrıldı.

Rektörlük önünde beklemeye devam eden grupla güvenlik görevlileri arasında bir süre daha tartışma yaşandı. Bir grup içeri girerek hocalardan birisi ile görüştü. Bir grup içeri girerek üniversite hocaları ile tartıştı. Açıklamanın geri alınmasını isteyen öğrenciler zaman zaman tehditler de savurdu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER