ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 16:28

İtfaiye ekipleri vatandaşları uyardı

İtfaiye ekipleri vatandaşları uyardı


Muş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent merkezinde sobalı evleri tek tek gezerek baca yangınları ve karbonmonoksit zehirlenmeleri yaşanmaması için bacaların temizlenmesi konusunda uyardı.

Kentte etkili olan kar yağışı ve sonrasında havaların soğumasıyla birlikte sobaların sürekli yakıldığını belirten Muş İtfaiye Müdürü Fatih Eser, 3 gün içerisinde yaklaşık bin 200 aileyi ziyaret ederek uyarılarda bulunduklarını söyledi. Birçok vatandaşın yapılan uyarılardan dolayı teşekkür ettiğini kaydeden İtfaiye Müdürü Eser, imkanı olmayan vatandaşlara itfaiyenin ücretsiz hizmet vereceğini kaydetti.

    “BİN 200 AİLEYİ ZİYARET ETTİK”

    Muş’ta karbonmonoksit zehirlenmeleri yaşanmamasının sevindirici olduğunu hatırlatan Eser, şunları söyledi: “3 gündür çalışmamız devam ediyor Muş merkezde. Yangınla ilgili birde soba bacası ile zehirlenmelere karşı önlemlerin alınması için üç gündür bin 200’ün üzerinde hane tek tek gezdik. Bu nedenle haneleri uyardık bacaların temizliği ile ilgili kendilerini bilgilendirdik. Şimdiye kadar hiç uyarı almadık. Kış mevsimi nedeniyle tüm aileleri uyaramaya devam edeceğiz. İmkanı olmayan ailelere İtfaiye Müdürlüğü olarak kendi ekipmanımızla ücretsiz olarak bu hizmeti vereceğimizi de söyledik. Burada önemli olan vatandaşımızın bilinçlenmesi ve tedbirler almasıdır. Vatandaşımızın bu konuda bilinçlenmesi bizim işimizi de kolaylaştırır.”

    İtfaiye ekiplerinin baca yangınları ve karbonmonoksit zehirlenmeleri yaşanmaması için yaptığı uyarılardan vatandaş memnun kaldı. Kış aylarında sürekli karbonmonoksit zehirlenmelerinden birçok insanın yaşamını kaybettiğini ifade eden vatandaşlar ise “Sürekli haberlerle zehirlenmelerden dolayı insanların öldüğünü görüyoruz ve çok üzülüyoruz. İtfaiyenin gelip bizi uyarması gerçekten çok önemli. Kışın sürekli sobalarımızı yakıyoruz ve bu konuda dikkatli olmamız lazım” diye konuştu.
KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER