ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:38

İtfaiye eğitim sahası hizmete girdi

İtfaiye eğitim sahası hizmete girdi


 Balıkesir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Türkiye'nin dördüncü büyüğü olma özelliği taşıyan, Şehit İtfaiye Eri Kamil Çağlar Eğitim Merkezi törenle hizmete girdi. Spor ve fizik eğitimleri için bir pentatlon sahası ve koşu parkurunun da yer alacağı 8,5 dönümlük eğitim sahasında, Balıkesir'in yanısıra ilçe ve çevre illerin itfaiye personeliyle UMKE ve AFAT gibi kurtarma birimleri de faydalanabilecek.

Savaştepe karayolunun 1. kilometresindeki eğitim merkezinin açılış törenine Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Başkan yardımcıları Yusuf Özenç, Tuna Aktürk ve Ali Öztozlu, Edincik Belediye Başkanı Mehmet Yağcı, Aksakal Belediye Başkanı Üstün Taşdemir, bazı belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve diğer vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Başkan Ok, Balıkesir’e hizmet edenlere bir vefa göstergesi olarak yaptıkları eserlere, onların adını vermeye devam ettiklerini söyledi: "Bu eğitim alanına, resmî kayıtlara göre Balıkesir’deki ilk itfaiye şehidi olan büyüğümüz Kamil Çağlar’ın ismini verdik. Daha düne kadar Balıkesir Belediyesi’nin itfaiye personeli, eğitim için başta İzmir ve Kocaeli olmak üzere komşu illere gidiyordu. Yaptığımız bu itfaiye eğitim sahasına, daha şimdiden komşu illerden başvuru almaya başladık."

Başkan Ok, şehit Çağlar’ın oğlu İsmet Çağlar’a şükran plaketi verdi. Ardından dua ve kurban kesimiyle hizmete açılan eğitim alanını, itfaiye personeli tatbikat yaparak katılımcılara tanıttı. CİHANKAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER